НОВИНИ. #10.1 >>>>>  

Шляхом незалежності — до достатку

З нагоди відзначення Дня Незалежності України минулої суботи в залі засідань райдержадміністрації відбулося урочисте зібрання. В ньому взяли участь представники органів виконавчої влади, депутати облради, райради, міський та сільські голови, керівники промислових та сільськогосподарських підприємств, організацій, установ та служб, партійних та громадських організацій, кращі виробничники.

Вступним словом відкрив урочистості голова райдержадміністрації П.О. Сокирко. Прозвучав Гімн України. Від імені голови облдержадміністрації А.А. Засухи, колегії облдержадміністрації та Президії обласної ради учасників свята те-пло привітав перший заступник голови облдержадміністрації В.В. Сем ' янівський. Він, зокрема, наголосив, що трудівники Київщини з успіхом зустрічають величне національне свято. За сім місяців порівняно з минулим роком в області більш як на 21 відсоток зросли обсяги промислового виробництва, є всі можливості зібрати в нинішньому році небувалий врожай зерна — понад два мільйони тонн. В цих здобутках — великий внесок хліборобів Миронівського району, який по основних показниках впродовж останніх років перебуває в числі лідерів. Володимир Васильович сердечно подякував всім трударям Миронівщини за самовіддану працю.

З доповіддю перед присутніми виступив голова райдержадміністрації П.О. Сокирко. Він, зокрема, відзначив, що в районі за сім місяців поточного року у порівнянні з минулим роком в 1,7 рази зросли обсяги промислового виробництва. І тут не можна не згадати ВАТ "Миронівський ЗВКК", ТОВ "Цегельний завод", ВАТ " Соммас ", ВАТ "Миронівський ААЗ" та інші.

Пожвавились експортно - імпортні операції підприємств району. За перше півріччя експортовано промислової продукції та послуг на суму понад 9 млн. 614 тис. доларів США. Дванадцять підприємств імпортували продукцію та технічне обладнання на суму понад 14 млн.925 тис. доларів США.

Вагомими здобутками зустріли День Незалежності України хлібороби району. Валовий намолот зерна на 10 тисяч тонн вже перевищив минулорічний, врожайність зросла на 8,5 цнт./га і склала понад 42 цнт./га. Найбільший внесок в досягнення зробили хлібороби ЗАТ АПО "Бузницького", СТОВ "Агросвіт", АЗАТ "Юхни".

В січні-липні сільгосппідприємствами вироблено 921 тонну м'яса у живій вазі, 8012 тонн молока та 2161 тис. штук яєць курячих. Тут є над чим попрацювати. Адже порівняно з минулорічними показниками за відповідний період м'яса вироблено на 41,9% менше, молока — на 5,1%, а яєць — на 13,7% менше. На жаль, відбулося зменшення поголів'я всіх видів худоби, крім овець. Знизили його 17 господарств. Зараз маємо: 9515 голів ВРХ, в т.ч. корів — 3648, 12372 голови свиней, 349 голів овець, птиці всіх видів — 45876 голів.

Одним з основних напрямків діяльності райдержадміністрації та районної ради є сприяння залученню інвестицій для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку району. Якщо в Іму півріччі 2003 року обсяг інвестицій в основний капітал у промисловості складав 26,7 млн. грн., то за шість місяців цього року — 32,6 млн. грн.

За сім місяців введено в експлуатацію першу чергу (55 квартир) 70квартирного житлового будинку загальною площею 3987,7 м 2 по вулиці Чкалова, 11 у Миронівці, 18 індивідуальних житлових будинків, в т.ч. в місті — 8, загальною площею 23567,5 м 2 . Проведено капітальні ремонти продовольчого магазину з баром у с. Зеленьки, двох тимчасових торгових павільйонів у Миронівці.

Як і в попередні роки, визначальним у діяльності будівельників є газифікація сільських населених пунктів. В роботі зараз підвідні і вуличні газопроводи. Якщо у Вікторівці і Піях розпочали цю справу, то в Кип ' ячці за три місяці на більшості вулиць вже прокладені газопроводи. Жителі цих сіл об'єдналися в кооперативи і фінансують прокладання газопроводів до своїх осель. Ініціатива людей підтримана бюджетним фінансуванням в надії також і на відчутну допомогу з районного бюджету. Надійшли перші кошти на газифікацію села Шандра. Їх вистачає поки що на завершення проектних робіт і часткове придбання поліетиленових труб. Та головне, що нарешті зрушено з місця всім наболілу проблему. Вартість будівництва тут сягає за 500 тис. грн., а тому подачу газу можна очікувати лише наступного року за сприятливого фінансування робіт з держбюджету. Сподіваємося також, відзначив доповідач, на спонсорську допомогу організацій, які мають ділові стосунки з сільгосптовариством.

Незначні обсяги робіт виконано в нинішньому році по газифікації села Тулинці, але це принесло чималу радість жителям вулиць Зеленої та Канівської, які ставлять крапку в цій роботі. Певний внесок зробив для цього і районний бюджет.

З райбюджету за сім місяців поточного року на сільську і міську газифікацію було виділено допомогу в сумі 12,4 тис. грн. З держбюджету для газифікації сіл району виділено 400 тис. грн., які будуть освоєні до кінця року: Кип'ячка — 100 тис. грн., Шандра — 100 тис. грн,, Салів — 50 тис. грн., Вікторівка — 150 тис. грн.

Стабільною залишається ситуація в сфері транспортного обслуговування. З 16 перевізниками укладено угоди на перевезення пасажирів по 39 маршрутах. Автотранспортним забезпеченням нині охоплено 91 % населених пунктів району.

Набув дальшого розвитку зв"язок. З початку року введено в дію нову цифрову АТС ємністю 200 телефонних номерів. В місті розширено також лінійні кабельні споруди телефонного зв'язку на 300 пар, а в с. Карапиші — на 500 пар. В цьому ж селі замінено застарілу координатну АТС (було 200 телефонних номерів) на нову сучасну цифрову АТС на 500 телефонних номерів та проведено заміну лампового радіотрансляційного вузла на транзисторний. Всі аналогові системи передач до сільських АТС замінено на цифрові. По всіх сільських телефонних станціях доведено до норми кількість з'єднувальних ліній. До кінця року планується замінити центральний ламповий радіотрансляційний вузол на новий сучасний транзисторний підсилювач.

В сфері торгівлі збережено позитивну динаміку росту обсягів роздрібного товарообігу. За сім місяців без врахування суб'єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування без проведення звітності, вони зросли більш як на 40% і склали 11,0 млн. грн. Зокрема, у сфері громадського харчування вони склали 2,3 млн. грн., що на 182,4 тис. грн. більше, ніж за відповідний період торік.

В січні - липні 2004 року на 24,2% зросли порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження до бюджетів усіх рівнів. Підприємствами, організаціями і суб'єктами підприємницької діяльності сплачено 11232 тис. грн.

Зокрема, надходження до місцевого бюджету зросли на 23,9%, тобто на 808,0 тис. грн. і становили 4191,3 тис. грн. Найбільший внесок у наповнення державного і місцевого бюджетів зробили: ВАТ "КристалМ" — 1797,7 тис. грн., ВАТ "Миронівський хлібопродукт" — 1058,8 тис. грн., СТОВ "Агросвіт" — 532,0 тис. грн., ВАТ "Миронівське ХПП" — 501,7 тис. грн., ВАТ "Миронівський ЗВКК" — 493,8 тис. грн.

На 3335,0 тис. грн., або на 59% збільшилась сума надходжень в районі до Пенсійного фонду за січень - липень 2004 року порівняно з минулим роком і склала 8984,0 тис. грн.

Пенсійним фондом в районі обслуговується 14377 пенсіонерів. З них — 670 пенсіонерів одержують пенсії за особливі заслуги перед Україною. Ще 198 комплектів документів для призначення таких пенсій подано на розгляд в головне управління Пенсійного фонду у Київській області.

Суттєво зросла у січні - липні заробітна плата, яка в середньому на одного штатного працівника по району становила понад 433 гривні, що на 152 гривні або на 54 відсотки більша, ніж торік. Станом на 01.08.2004 р. заборгованість по виплаті зарплати склала 803 тис. грн., що майже на 50 тисяч гривень менше, ніж на початок року. В тому, що ґрунтовна освіта — це та скарбниця, з якої можна черпати все життя, громадян України переконувати не треба. Були б тільки сприятливі умови для її здобуття. А вони, що гріха таїти, в роки нашого державного становлення значно погіршилися. Через низьку оцінку праці з середньої і вищої школи пішла частина кваліфікованих педагогічних кадрів, низькі стипендії не давали зводити кінці з кінцями студентам, на ладан дихала матеріально-технічна база навчальних закладів, учням не вистачало новітніх підручників, взагалі виникло ще безліч різних «не», які хоч освітнього процесу, хвалити Бога, не перервали, але несприятливо на його розвитку таки позначились.

Саме тому комплексну модернізацію освітньої сфери, яка прямо виходить на інтереси людей та забезпечує країні перепустку в цивілізований світ, Прем'єр-міністр Віктор Янукович визначив пріоритетною в діяльності виконавчої влади,

Щонайперше, була помітно підвищена ціна праці педагогічних кадрів. Нагадаємо, що в 20002001 роках середня зарплата вчителя становила лише 151 гривню, а зараз вона збільшилася майже втричі. З 1 вересня посадові оклади педагогів знову зростуть на 15,6 відсотка. Зокрема, у закладах, що фінансуються з державного бюджету, зарплата науково - педагогічних працівників становитиме 900 гривень, педагогів — 512, спеціалістів — 292. Сума окладів, які забезпечуються коштом місцевих бюджетів, становитиме: у педагогів — 495 гривень, у спеціалістів — 296.

Але поцінування праці людей, які відповідають за розвиток інтелектуального потенціалу нації, повинно бути, звісно, значно вищим. Тому наступного року розміри посадових окладів освітян за ініціативою Глави Уряду будуть ще збільшені удвічі.

Нинішній Кабінет Міністрів першим почав виконувати положення статті 57, прийнятого вісім років тому Закону „Про освіту» стосовно соціального захисту педагогів. Їм уже виплачуються щомісячні надбавки за вислугу років та щорічні преміальні і оздоровчі у розмірі посадового окладу. Прем'єр - міністр запевнив, що з наступного року всі передбачені в зазначеній статті норми забезпечуватимуться в повному обсязі.

Сільські педагоги з нинішнього року отримують від держави грошову компенсацію за опалення і освітлення житла.

На початок серпня на обліку в центрі зайнятості перебувало 852 особи. Статус безробітного одержали 837 осіб, допомогу по безробіттю надано 651 особі. За сім місяців видатки Центру зайнятості перевищили 780 тис. грн. Працевлаштовано 511 громадян, проходили профнавчання 95 осіб, оплачуваними тимчасовими громадськими роботами було охоплено 153 особи.

З початку року управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації разова матеріальна допомога була надана більш як 1100 ветеранам війни на суму понад 115 тис. грн. Крім того, були виплачені компенсації, виділені путівки на лікування, надано допомогу протезноортопедичними виробами, автомобілями тощо. Адресні виплати і компенсації по всіх видах допомоги профінансовано з початку року в сумі 1,1 млн. грн., в т.ч. 754,2 тис. грн. — компенсація на продукти харчування потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, ліквідаторам. В звітному періоді 1730 особам призначено субсидії. Загальна сума їх склала понад 541 тис. грн.

Однією з головних турбот для нас, сказав далі П.О. Сокирко, було і залишається питання охорони здоров'я. Медична галузь району фінансується з місцевого бюджету. У першому півріччі року при середньо обласному показнику 92 грн. на одну особу у нашому районі витрати на кожного жителя склали 110 грн. Першочергова увага приділяється 100 %-му забезпеченню всім необхідним «швидкої допомоги», максимальному забезпеченню надання невідкладної допомоги приймальним, реанімаційним, пологовим та інфекційним відділеннями. Рентгенівське обстеження, бакдослідження проводяться безкоштовно, що, до речі, є не в кожному районі.

На придбання ліків у минулому році виділено 264 тис. грн. Це по 6 грн. 63 коп. на одного жителя району при середньо обласному показнику 4 грн. 68 коп. В районі збережена вся мережа медичних закладів. Крім ЦРЛ, діють 6 дільничних лікарень, 4 амбулаторії, дві з яких стали амбулаторіями практики сімейної медицини, 24 ФАПи.

Заклади охорони здоров'я забезпечено новітнім обладнанням, апаратом УЗО, японським зондом, 2ма стомат - установками, низькотемпературним холодильником для відділення переливання крові, 4 електрокардіографами, 9 мікроскопами. А найголовніше — це цифровий безплівковий флюорограф, що встановлений в капітально відремонтованому рентгенкабінеті. Досягнуто це завдяки тісній взаємодії і співпраці з обласним управлінням охорони здоров'я.

Слід відзначити, що лише за останні роки огороджено територію лікарні, капітально відремонтовано дитяче відділення, в чому допоміг безпосередньо народний депутат України В.Л. Сівкович, проведено ремонт інфекційного відділення. В даний час ремонтується операційний блок хірургічного відділення. Повністю оновлено парк автомобілів «швидкої допомоги». Крім цього, переведено на газове автономне опалення Полівський та Ново - Олександрівський ФАПи.

Після деякого затишшя знову функціонує майже на повну потужність обласна лікарня відновного лікування, знана далеко за межами України.

Заслуговують на повагу колективи лінійної амбулаторії станції Миронівка та райсанепідемстанції.

Доповідач подякував всім присутнім в залі керівникам, представникам громадськості за розуміння, спільну працю у вирішенні багатьох питань в галузі охорони здоров"я і особливо організації харчування у лікувальних закладах.

Незабаром перше вересня. Майже 5 тисяч дітей Миронівщини переступлять поріг школи і розпочнеться перший урок на тему "Життя людини — найвища цінність". Відрадно, що всі школи готові прийняти дітей.

Те, що зроблено для шкіл району, — це завдяки спільним діям райдержадміністрації, районної ради, міськсільвиконкомів, керівників базових підприємств, сільгосппідприємств різних форм власності, фермерів, підприємців, батьків. Значна допомога по ремонту частини Піївської ЗОШ в минулому році була надана Київською облдержадміністрацією. Продовжується заміна меблів, які виготовляються Миронівським РТП, утеплюються і ремонтуються спортзали, виконуються програми автономного тепло і водопостачання, комп'ютеризації шкіл району.

Стан економіки району дав можливість у цьому році вперше за останні роки своєчасно виплатити вчителям всі відпускні, оздоровчі, командировочні гроші. А це майже 1 млн. грн.

Обдаровані діти, переможці олімпіад різних рівнів одержують стипендії голови райдержадміністрації, а вчитель української мови та літератури Миронівської ЗОШ Г.В. Поліщук одержала доплату за підготовку переможця Всеукраїнської олімпіади з української мови.

Повнокровно функціонують позашкільні установи. Саме цьому питанню велику увагу приділяють Президент України Л.Д. Кучма, Уряд на чолі з В. Януковичем. Успішно виступають юні спортсмени ДЮСШ. Дитячий зразковий хореографічний колектив "Джерельце" Центру дитячої та юнацької творчості знову, як переможець, їде на Міжнародний фестиваль. Для цього виділено кошти з районного бюджету на придбання нових костюмів.

У відповідності з комплексною Державною програмою розвитку культури, яка була прийнята за ініціативою Прем"єр - міністра В. Януковича в минулому році і розрахована до 2007 року, розвивається галузь культури в районі. Рівень її всі, мабуть, відчули по телефестивалю "Миронівські роси", який проходив у минулому році в рамках програми святкування 80річчя з дня утворення Миронівського району.

Сказане вище — це лише зернина, підсумок невеликого відрізку життя одного з сільських районів нашої незалежної держави. Але з таких зерен сплітається міцний колос українського народу, який виливається в пишному запашному короваї, що символізує душевне багатство і тепло працьовитих рук наших людей на благо і процвітання рідної України.

Від імені райдержадміністрації, районної ради П.О. Сокирко щиро і сердечно привітав всіх учасників з святом, побажав міцного здоров'я, щастя і благополуччя, нових трудових звершень, здійснення планів та задумів.

Велика група кращих з кращих представників Миронівщини буда відзначена нагородами. Іменним годинником від Президента України відзначено начальника відділу з питань фізичної культури та спорту Миронівської райдержадміністрації О.С.Дригу, Почесною Грамотою Київської облдержадміністрації із врученням годинника нагороджено начальника КП "Миронівкаводоканал" В.Ф. Цидика, Подякою Київської облдержадміністрації з врученням грошової винагороди голову СТОВ "Зоря" І.І. Василенка, Подякою Київської обласної ради з врученням годинника начальника філії "Миронівський райавтодор" В.М. Шуканова. Нагороди вручив перший заступник голови ОДА В.В. Сем ' янівський.

Грамотами райдержадміністрації і районної ради з врученням грошової винагороди відзначено: костюмера, учасницю народного ансамблю пісні і танцю "Чорнобривець" Г.І. Степаненко, соціального працівника с. Польове Н.І. Гразіон, оператора машинного доїння корів СТОВ «Агросвіт» Н.С. Даниленко, оператора прохідних сушарок ВАТ "Миронівське ХПП" М.В. Мамра, комбайнера АЗАТ "Юхни" В.В. Нанівського, муляра ВАТ "Миронівський райагробуд" В.Є. Панасюка, агронома СТОВ "Петровського" В.П. Партику, електромонтера Миронівського цеху електрозв'язку №14 О.А. Проколія, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування комунального підприємства "Миронівкаводоканал" О.Ф. Юхименка.

Нагороди вручив голова райдержадміністрації П.О. Сокирко.

   
<<<< Назад