НОВИНИ. #3.1 >>>>>  

Зробімо своє місто ще красивішим

Шановні миронівчани! Хочу відверто поділитись з вами думками, які, я впевнений, розділяє абсолютна більшість мешканців міста. А йдеться про чистоту, порядок і благоустрій як Миронівки в цілому, так і кожної її вулиці, парків і газонів, прибудинкових територій та під’їздів. Звичайно ж, кожен з нас за те, щоб і вулиці, і наші подвір’я були затишними й чистими. Хочемо жити в красивому місті. Тож активно критикуємо комунальні служби, що десь сміття не вивезли, бур’яни не поскошували і т. п.
Все це так. Але скажіть, люди добрі, хіба десять жінок-працівниць з "Миронівкаблагоустрій" спроможні забезпечити прибирання всієї території міста, якщо тисячі його мешканців і гостей щодня кидають собі під ноги недопалки, пластикові пляшки або ж обгортки з морозива? Мовляв, є кому прибирати, за те їм гроші платять.
На жаль, вже стало звичайним явищем, що господарі складають різні будматеріали - цеглу, щебінь, пісок тощо - під своїм двором на вулиці. І ніби так і треба...
Тож дивно якось виходить: якщо потрібно навести порядок біля своєї садиби на вулиці, бур’яни покосити, дерева попідрізати, бо заважають пішоходам чи впливають на роботу електромережі, - то це не моя територія, а захаращувати її - то це моя вотчина, отже, що хочу, те й роблю.
До речі, про дерева. Стаття 152 Кодексу України про адміністративні порушення визначає, що посадка дерев, кущів у місцях загального користування без дозволу відповідних органів є протиправним діянням. Такими ж правопорушеннями вважаються захаращення, забруднення, загромадження вказаних місць і приміщень будь-якими предметами, ухилення від підтримання в належному стані будинків, тротуарів, доріг і таке інше. Це тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів, а стосовно посадових осіб - від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів (нині 1 мінімум складає 17 гривень).
Деталізую це не для того, щоб налякати когось штрафом. Суть в іншому: якщо переконання чи попередження не діють, то для наведення порядку закон дозволяє нам застосовувати більш ефективні адміністративні заходи впливу.
До речі, нещодавно разом з ансамблем "Чорнобривець" я побував у Словаччині, де проходив Токайський фестиваль аматорських колективів. Відвідав кілька населених пунктів. Вразила їхня охайність і чистота. Як повідомив один із місцевих старост, свого часу органи самоврядування прийняли рішення, щоб господар кожного двору придбав собі контейнер. Вивозять сміття з контейнера двічі на місяць, оплата - 3 долари на рік. Якщо господаря попередили, а він впродовж кількох днів не покосив бур’яни - мінімальний штраф 100 доларів. Ось так привчають до порядку у Європі.
Та не під враженням від поїздки я вирішив звернутися до вас. Врешті-решт пора нам забезпечити належний стан у місті не від свята до свята чи під час місячника по благоустрою, а постійно. І ніхто за нас не зробить наше місто красивим і охайним, яке, між іншим, у вересні відзначатиме своє 385-річчя.
Звичайно, до свята готуються. Тож і міська рада розробляє конкретну програму підготовки до нього, яка включатиме і заходи по благоустрою. Але вже з 1 липня комісія з депутатів міськради, представників комунальних служб, ВЖ РЕП, юриста, вуличних комітетів побуває на кожній вулиці міста і, кого треба, попередить про непорядок. А в подальшо-му за бездіяльність притягне до штрафу. Зразкові ж садиби будуть занесені у список претендентів на відзначення під час ювілею Миронівки. Тож нехай це не буде несподіванкою ні для кого.
Переконаний, що в таких діях ми отримаємо цілковиту підтримку жителів міста.

В.МАТВЄЄВ, міський голова м.Миронівка

   
<<<< Назад