НОВИНИ. #4.1 >>>>>  

До прийому зерна нового врожаю готові

Все менше і менше часу відділяє хліборобів району від початку найвідповідальнішої пори у їх нелегкій праці масового виходу в поле на жнива. Та не менш важливо дбайливо зберегти вирощений хліб, бо недарма ж в народі кажуть: не той хліб, що в полі, а той, що в коморі. Отож про готовність до прийому зерна врожаю2004 розповідає голова правління ВАТ "Миронівське хлібоприймальне підприємство" В.В. Воробієвський.

- Можу з впевненістю сказати, що на сьогоднішній день наше підприємство повністю готове до прийому на зберігання зерна врожаю2004. Згідно Закону України "Про зерно", всі склади, які будуть надавати послуги по зберіганню хліба, мають бути сертифіковані. Наша заявка нині знаходиться в обласній хлібній інспекції, яка і повинна видати сертифікат. Проте їх ще нікому в Україні не видали через відсутність чіткого механізму і критерію визначення готовності підприємств.

Все ж головний критерій, по якому має визначатись готовність хлібоприймальних підприємств до прийому зерна — це наявність високотехнологічного лабораторного обладнання для експрес-аналізу білка в зерні пшениці. Наше підприємство таке обладнання має ще з минулого року. Це - прилад "Кільтек" шведського виробництва, яке славиться у світі своєю якістю. Цей прилад дає можливість швидко і якісно робити потрібний аналіз. Та й в цілому у нас є все необхідне для прийому зерна.

Враховуючи негативні явища, які спостерігалися на ринку зерна в минулому році, уряд намагається вжити попереджувальних заходів по стабілізації цього ринку в нинішньому році. Так, доведено завдання по закупках в рахунок державного матеріального резерву 1 мільйона тонн зерна продовольчої пшениці, підприємствами ДАК "Хліб України" - 0,5 млн. тонн, і регіонами - 1,5 млн. тонн. Також вводиться заставна закупівельна ціна. А це означає, що сільгосптоваровиробник, тобто власник зерна, здавши зерно на хлібоприймальне підприємство, залишається власником цього зерна і отримує кошти по заставній ціні. За пшеницю ІІІ-го класу вона складає 650 гривень без ПДВ за одну тонну. Одержані кошти селянин використовує на свій розсуд: сіє озиму пшеницю, закупляє міндобрива, завершує комплекс осінньо-польових робіт. А підшукавши більш вигідного партнера, тобто кращого покупця, має можливість знову ж таки на свій розсуд чи через біржу продати це зерно дорожче, повернувши суму застави без будь-яких відсотків. Це дуже вигідний механізм для товаровиробників зерна. Оператором при цьому є ДАК "Хліб України", а хлібоприймальне підприємство виступає в ролі зберігача зерна.

Ми уклали багато угод на зберігання зерна по заставних цінах з сільгосптоваровиробниками не лише нашого, а й сусідніх районів: Богуславського, Кагарлицького, Канівського, а також з потужними зерно-трейдерами, які тільки з наших майданчиків будуть викупляти зерно і зберігати його. До речі, бажаючих закласти зерно нам на зберігання вже є більше, ніж дозволяють наші виробничі ємності.

   
<<<< Назад