Законная робота для украинцев в Европе

В наше довольно таки бурное время всевозможного развития - и общества и технологий очень важным есть такое понятие как работа.

Да-да та самая обыкновенная вроде-бы работа, от которой началось развитие человечества в плане теории сера Дарвина. Создавшего теорию развития человека от первых приматов до современного человека разумного /лат. Homo sapiens/.

Работа нам нужна в первую очередь для того, чтобы продавать свой труд и за полученное вознаграждение в виде денежных средств строить будущее своё и своих близких.

Важным событием для всех нас стал безвиз и вместе с ним возможность такого важного события как работа слесарем для украинцев ( https://www.eurojob.lt/informatsiya-o-trudoustrojstve/trudovye-otnosheniya.html ) в Європе.

С помощью eurojob.lt можно получить такую работу, на какую не только способен человек в силу своих способностей, но и такую, какая будет затребована на рынке. Главное то, что это будет законная работа, с заключение официального контракта и за какую будут платить такие деньги, какие в родной стране не заплатят гарантированно.

Имея такую работу и соответствующий заработок можно подумать и о себе и о своих близких, ведь заработная плата - "должна быть достаточной для того, чтобы поддерживать и воспроизводить способность человека к труду". То-есть заработанных в Европе денег действительно будет достаточно для того, чтобы:

- есть столько, сколько будет необходимо;
- покупать необходимую одежду и иные средства для комфортного жизнеобеспечения;
- оплачивать проживание себя и своих близких;
- оплачивать проезд с/на работу;
- откладывать деньги на покупку жилья, автомобиля, обучения детей и ...

В странах бывшего СССР об этом знали но ничего не делали, чтобы человек мог жить по-человечески.

Для того, чтобы жить и работать в Европе обязательно нужно знать следующее:


ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ?

ПАМ’ЯТАЙ, що трудовий договір укладається у письмовій формі, в двох примірниках, один з яких маєш отримати Ти. Тільки після укладення письмового трудового договору Ти зможеш скористатися тими гарантіями, що передбачені у законах.

Договір повинен бути укладений на мові, яка є зрозумілою для Тебе.

ПАМ’ЯТАЙ, що трудовий договір повинен підписати як Ти, так і роботодавець. Уважно ознайомся з умовами свого трудового договору, правилами трудового розпорядку, описом своїх робочих функцій, колективним договором/

ПРО ЩО ТИ ПОВИНЕН ДОМОВИТИСЯ, УКЛАДАЮЧИ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР?

Зі своїм роботодавцем Ти повинен домовитися щодо таких обов’язкових умов трудового договору:

- яку роботу Ти будеш виконувати,
- яку посаду будеш займати,
- якою буде Твоя заробітна плата (місячна заробітна плата або погодинна оплата),
- яким/де буде робоче місце (конкретний підрозділ на праці).

Також важливо домовитися про норму та режим робочого часу (робочий день, тривалість робочого тижня, розподіл робочого часу протягом тижня), дату початку праці.

КОЛИ ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ?

Ти повинен почати працювати не раніше, ніж наступного дня після укладення трудового договору.

ЯК ТОБІ БУДУТЬ ПЛАТИТИ ЗА РОБОТУ?

Твоя заробітна плата може бути встановлена як погодинна оплата (будуть оплачуватися робочі години, що припадають на місяць) або як місячна заробітна плата (виплачується однакова сума, незалежно від кількості годин на місяць).

Заробітна плата виплачується в дні, визначені трудовим договором.

Якщо Тобі доводиться працювати у вихідні або святкові дні, тоді роботодавець повинен заплатити за них вдвічі більше або, на Твоє прохання, Тобою відроблений час, помножений на 2, може бути доданий до щорічної відпустки.

Якщо Тобі доводиться працювати вночі (з 22 год. до 6 год.) або понаднормово, тоді ця робота оплачується в півтора рази більше. На Твоє прохання, понаднормовий робочий час, помножений на коефіцієнт 1,5, також може бути доданий до Твоєї щорічної відпустки.

ЯКИМ МАЄ БУТИ ТВІЙ РОБОЧИЙ ЧАС?

ПАМ’ЯТАЙ, що Ти повинен працювати у той час, що вказаний у робочих (позмінних) графіках.

Робочі графіки працівникам мають бути повідомлені щонайменше за 7 днів до набуття ними чинності.

Твій робочий час не повинен перевищувати 12 годин на добу та 52 години на тиждень.

ЯКЩО ТЕБЕ ВІДРЯДЖУЮТЬ В ІНШУ ДЕРЖАВУ:

Особа, що запрошує, зобов’язується належним чином надати розташування іноземцю, який має візу, на час його перебування в Литовській Республіці; у разі необхідності, – покрити витрати на проживання, розташування та перебування в Литовській Республіці іноземця, який має візу.

Особа, що запрошує, у разі необхідності, зобов’язується покрити витрати на відбуття, вислання або примусове повернення іноземця у державу походження або у ту іноземну державу, у яку він має право відбути.

ПІСЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ ТИ МАЄШ І ВІДПОЧИТИ:

Ти маєш право на перерву для відпочинку і харчування. Перерва надається не пізніше як після 5 робочих годин.

Тривалість Твого відпочинку між робочими днями (змінами) не повинна бути меншою ніж 11 годин поспіль, а один тижневий безперервний відпочинок повинен тривати щонайменше 35 годин.

Тривалість щорічної мінімальної відпустки – щонайменше 20 робочих днів (якщо на тиждень припадає 5 робочих днів) або щонайменше 24 робочих дні (якщо на тиждень припадає 6 робочих днів).

ПАМ’ЯТАЙ, що відпускні виплачуються не пізніше останнього робочого дня перед початком щорічної відпустки.

Якщо відпускні не виплачуються у встановлений час, тоді строк затримки виплати додається до іншої щорічної відпустки, якщо протягом перших 3 робочих днів після щорічної відпустки Ти подасиш прохання роботодавцю.
Огигинал новости «Законная робота для украинцев в Европе