ГРУШІВ #1
ГРУШІВ — село, центр сільської Ради, розташоване за 45 км від районного центру і залізничної станції Миронівка, за 6 км від пристані Ходорів на Дніпрі. Населення — 489 чоловік. Сільраді підпорядковане с.Дударі.

У Грушеві — центральна садиба колгоспу «Червоний прапор». Виробничий напрям господарства — вирощування зернових культур і м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп має 1811 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1344 га орної землі.

Село має клуб, бібліотеку.

Під час окупації Грушева гітлерівцями тут діяла підпільна група, яка мала зв'язок з Ржищівським підпільним райкомом партії і з партизанським загоном ім. Чапаєва. У квітні 1943 року гестапо закатувало 17 підпільників. У роки війни село зазнало великих руйнувань, майже всі його будівлі були спалень. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 60 жителів села нагороджено орденами й медалями. С.М.Пироженко удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

У селі народився видатний російський співак і педагог, заслужений артист РРФСР С.І.Габель (1849—1924 рр.).

Біля с.Дударева збереглися кургани скіфського часу (VII— VI ст. до н. е.). Знайдено також римські монети (II ст. н. е.) та ювелірні вироби VII— VIII ст. й. е.

1971 рік

 
<<<< Назад