МАЛИЙ БУКРИН #1
МАЛИЙ БУКРИН — село, центр сільської Ради, розташоване за 48 км від залізничної станції Миронівка, за 8 км від пристані Ходорів на Дніпрі. Населення — 610 чоловік. Сільраді підпорядковані села Великий Букрин, Ромашки.

У селі — центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, сільськогосподарські угіддя якого становлять 1638 га , орні землі — 1380 га . Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур. Розвинуті тваринництво, овочівництво, бджільництво.

Малий Букрин має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку.

У вересні 1943 року, коли радянські війська створили Букринський плацдарм, партизани й жителі села подавали їм значну допомогу в боях з ворогом. Під час боїв майже все село було зруйноване. За героїзм і мужність, виявлені в боях з фашистськими загарбниками, 352 жителі села нагороджено, орденами і медалями.

У Малому Букрині народився український радянський письменник П.В.Гуріненко.

Біля Великого Букрина розкопано поселення трипільської культури (III тисячоліття до н. е.), виявлено могильник ранньослов'янської зарубинецької культури (II ст. до н. е.— II ст. н. е.). Поблизу села збереглися залишки городища часів Київської Русі. Біля с.Ромашок досліджено кургани скіфського часу (VII— VI ст. до н. е.).

1971 рік

   
<<<< Назад