ІСТОРІЯ МИРОНІВСЬКОГО РАЙОНУ - 1 >>>>> # 1
Інші статті про район - 1 2
Нажміть і Ви побачите збільшене зображення карти Миронівського районуМиронівський район створений 7 березня 1923 року. Миронівський район розташований в північно-східній частині Київської області, за 100 км від столиці України - міста Києва.
На півночі він межує з Кагарлицьким, на заході - з Рокитнянським районами Київської області, на північному сході - з Канівським районом Черкаської області, на Півдні - з Богуславським Київської області і Корсунь-Шевченківським Черкаської області.
Територія району 904,2 кв.км і в основному знаходиться в басейні р.Росава. В північній його частині протікає р.Дніпро.
На території району проходить Південно-Західна залізниця, автомагістраль Київ - Дніпропетровськ.
Автомобільні шляхи з твердим покриттям складають в районі 700 км. Земельний фонд району становить 90,4 тис.га, в тому числі 72,3 тис.га сільськогосподарські угіддя. Орна земля складає 62,6 тис.га. Багаторічні насадження 913 га, в т.ч. сади 710 га, пасовиська 7152 га, сінокоси – 1687,7 га. Із загальної площі угідь 1600 га - зрошувальні землі. Розорюваність складає 70 відсотків до загальної площі району.
Клімат району помірно-континентальний, м‘який, вологий з теплим, тривалим літом, сухою, теплою осінню та нестійкими морозами зимою і весною.
Середньомісячна кількість опадів складає близько 500 мм. В основному, переважають північно-західні та західні вітри. Південні та східні вітри дмуть влітку, і, як правило, приносять опади.
Ґрунти переважають чорноземні. На території району є запаси білої глини, яка використовується для виготовлення цегли.
В районі нараховується 45 населених пунктів, на території яких діє 1 міська і 23 сільських громади, 19 населених пунктів віднесені до зони посиленого радіологічного контролю.
Чисельність населення району складає 39,8тис.чол., в тому числі: в сільській місцевості проживає 26,6 тис. чоловік, в місті Миронівка - 13,3 тис. чоловік.
У національному складі переважають українці (95%). Проживають також росіяни, білоруси, поляки, молдавани, угорці та представники інших націй і національностей.
В сфері матеріального виробництва та послуг зайнято 10,5 тис.чол., в тому числі в промисловості - 1,6 тис.чол., сільському господарстві - 4,9 тис.чол., будівництві - 0,3 тис.чол., на транспорті - 0,1 тис.чол., в торгівлі - 0,5 тис.чол. в невиробничій сфері зайнято - 3,1 тис.чоловік.
В геоструктурному відношенні територія району розташована на межі Українського щита і його північно-східного схилу.
За характером рельєфу територію поділяють на дві частини - підвищена пологово-хвиляста лесова рівнина розчленована річковими прохідними долинами з абсолютними висотами 100-190 м (більше 85% території) та Канівські гори, що протягаються у вигляді смуги густо-розчленованого підняття.
З корисних копалин найбільше значення мають будівельні піски, глини та граніти. Є джерела радонових мінеральних вод.
Район розташований в межах Центрально-лісостепової підвищеної агрогрунтової провінції. Площа лісів та лісонасаджень понад 10.000 гектарів, переважають широколисті (дубово-грабові, осикові, вільхові з домішкою клена, берези і липи). На схилах балок збереглися ділянки лугових степів.
Державну виконавчу владу представляє районна державна адміністрація. Місцеве самоврядування представляє районна рада в кількості 72 депутатів. >>>>>
   
<<<< Назад