Електронне декларування – ще один крок Київської митниці Міндоходів до проекту «Митниця майбутнього»

На сьогоднішній день практично усі бюджетоформуючі підприємства, зокрема великі платники податків, здійснюють митне оформлення виключно в електронному вигляді.

На Київській митниці Міндоходів в 2013 році показник електронного декларування сягнув позначки 83% від загальної кількості оформлених митних декларацій і він постійно зростає.

Україна поступово просувається до створення власної сучасної інформаційної системи. Створені усі передумови для формування та розвитку інформаційного суспільства в Україні, розроблена законодавча база. Результатом цього має бути дієва система «електронної митниці».

Київська митниця Міндоходів одна з перших митниць, яка розпочала здійснювати митне оформлення декларацій в електронному вигляді. Саме в Київській митниці 22 березня 2011 року оформлена перша електронна митна декларація.

Досить успішно запроваджено пілотний проект митного оформлення декларацій типу «ЕА», коли товар відразу після перетину державного кордону розміщується в заявлений митний режим і направляється отримувачу, а не в місце доставки підрозділу митного оформлення. Отож для суб’єктів ЗЕД є можливість значно скоротити час перебування товарів під митним контролем, зменшити транспортні витрати й суттєво скоротити шлях від кордону до отримувача.

На сьогоднішній день, великі імпортери все більше й більше надають перевагу електронному декларуванню декларацій типу «ЕА». Відповідний показник в митниці з початку запровадження пілотного проекту (червень 2013 року) становить понад 600 митних декларацій.

Завдяки впровадженню на митниці електронного декларування, прискорюється вирішення митних формальностей, зводиться до мінімуму суб’єктивний (людський) фактор під час здійснення митних процедур. Тим самим Україна наближається до світових стандартів під час здійснення митного контролю та митного оформлення.
ГУ Міндоходів у Київській області
Огигинал новости «Електронне декларування – ще один крок Київської митниці Міндоходів до проекту «Митниця майбутнього»