Особливості обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних (на прикладах)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз'яснив особливості обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних.

Зокрема Фонд зазначив, що під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності враховується заробітна плата в розмірі, у якому вона була нарахована й на яку був нарахований ЄСВ, а також ураховуються фактично відпрацьовані дні в цих місцях.

Якщо працівник хворів у березні 2012 року та йому була нарахована заробітна плата в січні в сумі 800 грн за 4 робочих дні, а в лютому йому була нарахована заробітна плата за 1 робочий день у сумі 200 грн і донарахована заробітна плата за 10 робочих днів січня на суму 2000 грн, то під час розрахунку лікарняних у такому випадку враховуються всі три нараховані суми й 15 відпрацьованих днів у розрахунковому періоді. Під час розрахунку лікарняних у випадку сторнування заробітної плати — ураховується нарахована заробітна плата в січні й лютому за мінусом відновленої заробітної плати за січень і 6 відпрацьованих днів розрахункового періоду.

Якщо ж застрахована особа після закінчення у неї відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку приступила до роботи 20 січня 2012 року, то під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по страховому випадку, що настав у квітні 2012 року, січень 2012 року не виключається з розрахункового періоду й у розрахунку враховується його частина.
Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.01.2013 р. № 04-29-143.
За матеріалами сайтів газети «Про приватних підприємців та єдиний податок ( http://spd-info.com.ua/news/view/1570 )» та бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія ( http://www.interbuh.com.ua)
Огигинал новости «Особливості обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних (на прикладах)