Соціально значущі документи при ліквідації підприємства тепер зберігатимуть і приватні архівні установи

Наказ Мін’юсту від 07.11.2013 № 2341/5
Внесено зміни до Переліку видів документів, пов’язаних із забезпеченням соцзахисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду (далі — НАФ).

Нагадаємо, що до цього Переліку внесено види соціально значущих документів, що можуть бути використані для підтвердження законних прав громадян на виплату пенсії, різних видів матеріальної допомоги та компенсацій, отримання інших виплат, пільг, послуг тощо. Перелік може використовуватись усіма підприємствами, що не належать до джерел формування НАФ, при визначенні строків зберігання документів під час проведення їх експертизи цінності у зв’язку з ліквідацією підприємства.

Змінами уточнено, що за результатами експертизи цінності для подальшого зберігання відбираються окремі види документів, зазначені в цьому Переліку, і передаються за описами справ до архівних установ сільської, селищної, міської ради. Ці архівні установи здійснюють централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до НАФ.

Крім цього, тепер, якщо такі архівні установи на відповідній території не створені, зазначені документи можуть передаватись ще й до архівних установ, заснованих фізичними особами та/або юридичними особами приватного права (у разі наявності їх на відповідній території (району, міста). Але тільки за умови, що ці документи не належать державі та територіальним громадам.

Сьогодні право зберігати соціально значущі документи мають виключно:

• центральні і галузеві держархіви;
• Державний архів в АРК;
• держархіви областей, міст Києва і Севастополя;
• архівні відділи районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій;
• архівні установи міських рад міст республіканського (АРК), обласного значення.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.За матеріалами газети: «Про приватних підприємців та єдиний податок» ( http://myronivka.com.ua/go.php?site=http://www.spd-info.com.ua/ua/view/news/one/1280 )
Огигинал новости «Соціально значущі документи при ліквідації підприємства тепер зберігатимуть і приватні архівні установи