В пункті пропуску «Бориспіль» упереджено спробу незаконного вивезення з України 212 старовинних монет, стародруку О.С. Пушкіна та медалі «За победу над Германией»

Наш співвітчизник - підприємець, який тимчасово проживає у Канаді, намагався незаконно вивезти до Канади, через Німеччину, 212 переважно срібних старовинних монет Швеції, Франції, Німеччини, Польщі, Великобританії, Хорватії, Єгипту, Югославії, Лівану, Мексики, Аргентини, Канади, республіки Тива, Іспанії, Греції, Люксембургу, Італії, Данії, царської Росії, Бельгії, тощо випуску 1725 - 1959 років, а також збірник творів О.С. Пушкіна 1896 року видання та військову нагороду часів другої світової війни - медаль «За победу над Германией».

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України перелічених предметів громадянин не мав, до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Громадянин самостійно обрав спрощену процедуру митного оформлення - «зелений коридор», чим заявив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

Після перетину пасажиром „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», митники виявили в одному з відділень сумки громадянина (ручній поклажі) 175 монет та збірник творів О.С.Пушкіна. Також у багажному відділенні, під час перевірки за допомогою технічних засобів митного контролю, у багажі пасажира, в одному з відділень валізи, в поліетиленовому пакеті виявлено медаль «За победу над Германией» та ще 37 монет. Монети переміщувалися без ознак приховування. Зі слів громадянина, вони належать йому особисто.

Своїми діями громадянин порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, переміщення культурних цінностей через який обмежено відповідно до Закону України № 1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р. та інструкції Міністерства Культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002р.

Складено протокол про порушення митних правил. Монети, книгу та медаль вилучено до винесення судом рішення у справі.ГУ ДФС у Київській області
Огигинал новости «В пункті пропуску «Бориспіль» упереджено спробу незаконного вивезення з України 212 старовинних монет, стародруку О.С. Пушкіна та медалі «За победу над Германией»