Як перевести зобов’язання акціонерного товариства в облігації

З метою врегулювання порядку здійснення емісії облігацій для переведення зобов’язань акціонерного товариства (далі — АТ) в облігації Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку внесла зміни до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу.

Зокрема змінами передбачено, що АТ може здійснювати емісію облігацій для переведення своїх зобов’язань в облігації. Водночас емісія облігацій для переведення зобов’язань АТ може бути здійснена виключно щодо грошових зобов’язань АТ, крім зобов’язань із виплати заробітної плати, а також зобов’язань щодо сплати ЄСВ, податків і зборів (обов’язкових платежів).

Для здійснення емісії облігацій для переведення зобов’язань АТ потрібна письмова згода кредиторів, зобов’язання АТ перед якими будуть переведені в облігації. До того ж лише серед таких кредиторів емітент може розмістити свої облігації.

Для переведення зобов’язань в облігації уповноважений орган АТ приймає рішення про закрите (приватне) розміщення облігацій. Однак таке рішення може прийматися за умови відсутності мораторію на задоволення вимог кредиторів або в разі якщо таке переведення зобов’язань передбачено планом санації.

Загальна номінальна вартість випуску облігацій має бути не більшою ніж розмір зобов’язань АТ, на переведення яких в облігації дали згоду його кредитори.


Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо переведення зобов’язань в облігації)» від 16.04.2013 р. № 599
За матеріалами сайту газети: «Про приватних підприємців та єдиний податок» ( http://myronivka.com.ua/go.php?site=http://spd-info.com.ua/news/view/1719 )
Огигинал новости «Як перевести зобов’язання акціонерного товариства в облігації