Яких фінансових санкцій чекати підприємцям за несплату ЄСВ

Пенсійний фонд нагадав, що фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, що дорівнює календарному року.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум.

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нараховується вона з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

У разі ж якщо суми ЄСВ та/або фінансових санкцій були сплачені на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду, платнику потрібно подати заяву, згідно з якою вони будуть перераховані на вірний рахунок не пізніше наступного робочого дня із дня надходження такої заяви. А за період із першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу до дня, наступного за днем подання заяви платником, органи Пенсійного фонду застосовуватимуть штрафні санкції та нараховуватимуть пеню за несвоєчасну сплату ЄСВ.


Лист Пенсійного фонду України від 26.03.2013 р. № 7639/03-10

За матеріалами сайтів газети «Про приватних підприємців та єдиний податок» ( http://spd-info.com.ua/news/view/1560 ) та бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» ( http://www.interbuh.com.ua )
Огигинал новости «Яких фінансових санкцій чекати підприємцям за несплату ЄСВ