НОВИНИ. #11.1 >>>>>  

Моє село — моя колиска...

Відразу двома святами увінчала Владиславку остання субота серпня — Першою Пречистою і величним ювілеєм — 250річчям з часу заснування села.

Приваблює Владиславка мальовничими і неповторними краєвидами за будь-якої пори. Та головне — багата вона на добрих людей, знана далеко здобутками і ужинками їхніх працьовитих рук і щедрого таланту.

Відзначити ювілей рідного села на святково облаштований сільський стадіон зійшлися не тільки його мешканці, а й багато родин з Гулів та Вахутинець, які входять до Владиславської територіальної громади. Звідусіль прибули на святкування і численні поважні гості. Вітаючи їх, над стадіоном звучить зворушлива пісня "Ой, зелене жито, зелене..."

З перших же хвилин урочистого дійства присутні поринають у славне і нелегке минуле Владиславки. Щоб нинішнє покоління і наші нащадки мали змогу долучитися до багатющої історичної минувшини села, багато праці доклав у написанні його історії знаний в окрузі краєзнавець Р.Г. Нестеров. Хвилююче прозвучала прем'єра поеми місцевого поета Олексія Ганзенка "Рідний край".

З почуттям великої вдячності вшановують владиславчани світлу пам'ять про полеглих за свободу і незалежність рідної землі в роки Великої Вітчизняної війни, стартує мотоестафета школярів для покладання квітів до обелісків Слави.

З теплими щирими словами привітань і найкращими побажаннями звертається до учасників сільський голова Л.С. Зюменко. Вона зачитує вітальну телеграму від уродженця Владиславки Володимира Кадирова, який нині обіймає посаду Надзвичайного і Повноважного посла Туркменистану в Австрійській, Чеській та Словацькій республіках, є головою представництва місії Туркменистану в ОБСЄ. Керівник села запрошує дорогих гостей прийняти від владиславських хлібодарів хліб-сіль. Пишний коровай вручається голові райдержадміністрації П.О. Сокирку. Він і голова районної ради Г.Ф. Гейченко сердечно вітають ювілярів, зичать їм здоров'я, достатку, благополуччя і успіхів.

Керівники району, як і годиться для свята, вручили Почесні грамоти райдержадміністрації і районної ради та цінні подарунки знатним людям: колишнім механізаторам місцевого господарства В.Ф. Комару та П.І. Омельченку. Грамотами райдержадміністрації і районної ради та цінними подарунками відзначена сумлінна праця вчительки Владиславської ЗОШ О.В.Реви та начальника цеху крупозаводу ВАТ "Миронівський ЗВКК" В.Й.Лавроненка.

Принагідно слід відзначити, що владиславська земля зростила багатьох-багатьох пошанованих далеко за межами сільської територіальної громади орденоносців і удостоєних високих почесних звань. Обмежимося лише кількісним переліком нагороджених. Серед владиславчан — один Герой Соціалістичної Праці, три — кавалери ордена Леніна, один — ордена Дружби Народів, п'ять удостоєні ордена Жовтневої Революції, сім — ордена Трудового Червоного Прапора, одинадцять — ордена "Знак Пошани", п'ять — ордена Трудової Слави ІІІ ступеня, дев'ять нагороджено медаллю "За трудову доблесть", а сім — медаллю "За трудову відзнаку". Трьом присвоєно високе звання "Заслужений".

Глибоко символічно, що свято відбулося саме в той день, коли православна церква відзначала Першу Пречисту. Тепло був прийнятий присутніми виступ-привітання настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Владиславці отця Романа.

Поздоровив сельчан зі славним ювілеєм голова СТОВ "Зоря" І.І.Василенко. А ще він вручив цінні подарунки великій групі сумлінних трудівників господарства: працівникам тваринницьких ферм, які забезпечують стабільно високі надої і прирости, комбайнерам і іншим учасникам жнив2004, які в надзвичайно складних умовах успішно справились з святим хліборобським обов'язком. Зокрема, особливо відзначився екіпаж у складі комбайнера О.В. Корнієнка та його помічника М.П. Корнієнка, який "Доном1500" намолотив понад 1200 тонн зерна. Нагороди одержали також кращі водії і трактористи, представники інших професій, завдяки яким господарство міцно тримається на ногах і за висловом голови товариства "ніколи не пасло задніх і не буде". Він щиро подякував всім за натхненну працю.

Не обійшли подарунками і увагою ветеранів сільгоспвиробництва, серед яких був відзначений колишній головний агроном колгоспу В.Я. Коваленко, людина виняткової хліборобської вдачі, за плечима якого майже півстоліття копіткої, незмінної праці на владиславській землі.

Естафету вітань переймає голова правління ВАТ "Миронівське ХПП" В.В.Воробієвський. Здоровлячи владиславчан з ювілеєм, гість вручає територіальній громаді цінний подарунок — ксерокс.

Слова побажань добра, здобутків і щастя висловив ювілярам директор Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла В.І.Дубовий, який прибув на святкування разом з сільським головою с. Центральне Т.П. Руденко. Гості вручили в подарунок пам'ятну вазу.

І ось на імпровізованій

сцені залунали дитячі голоси. Віршовано-пісенною композицією, веселим таночком вітають своїх старших односельчан діти-дошкільнята. Ходить малеча поки що в Миронівський дитячий садок "Світлячок", але не втрачає надії, що колись запрацює і дошкільний дитячий заклад у Владиславці. В усякому разі, роботи по відновленню його почалися, і стало це можливим завдяки активній підтримці цієї важливої справи з боку нашого обранця, народного депутата України В.Л. Сівковича.

Знову слово надається гостям. Біля мікрофона — уродженець села Гулі І.Т. Міщенко. Він знаний в Україні не тільки як педагог, автор оригінальних навчальних підручників з трудового навчання для молодших школярів. Наш земляк — майстер не менш оригінальних писанок, виконаних у своєрідній манері (чи не єдиний у світі — аплікацією з соломки). Гість з Корсуня-Шевченківського вручив землякам ювілейну писанку.

З вітальним словом до присутніх звертається ще один талановитий представник нашого краю, член Спілки художників України гулівчанин А.М. Буртовий, який нині мешкає в Києві. Взагалі треба відзначити, що самобутніх художників чи не найбільше в районі виплекала саме ця земля. Зачаровують, ніби бачиш в натурі, краєвиди Владиславки на художніх полотнах Олени Олексієнко. Краса рідного краю надихнула на творчість владиславчанку, нині студентку другого курсу Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Людмилу Берляєву, яка привітала земляків зі славним ювілеєм від імені всієї молоді.

А ще мешканці територіальної громади і гості мали змогу ознайомитися з творами-картинами художників, виданнями краєзнавців та фотоекспозицією на багатій виставці у місцевій школі. Тут же, до речі, експонувалися вишиванки М.Л. Шмикової та О.П. Семенюти, вироби із соломки, вироби гуртка "Писанкарство", численні предмети народного побуту: старовинна піч, горшки і глечики, домоткані рушники і вишиті сорочки, прядки та інше. І, звичайно ж, чільне місце було відведено експозиції, яка розповідала про ратний подвиг жителів тутешніх сіл у буремні роки війни.

Так і просилися скуштувати їх, представлені на виставці, хлібобулочні вироби пекарень ВАТ "Миронівське ХПП".

Але повернімось на святковий стадіон. По-справжньому розвеселили свято дотепним гумором і жвавим виконанням естрадних пісень творча група гостей з Києва: головний редактор передачі на українському радіо "Від суботи до суботи" Ігор Стратій, гуморист, ведучий цієї програми Віталій Краснюк, неповторні самобутні співачки Галина Решетар, Зоряна Андросюк і Ольга Ксьондз.

Порадував піснями під бандуру кобзар з Чернечої гори у Каневі, Заслужений діяч мистецтв України Володимир Горбатюк. Заслужений художник України Микола Стратілат, який ще 20 років тому малював чудові краєвиди Владиславки, подарував святковому селу не одну картину-графіку.

Своєю невтомною працею і непересічним талантом прославив рідний край гулівчанин М.М. Великий, нині житель Києва, доктор геолого-мінералогічних наук, який вітав земляків разом з дружиною Л.М. Мішіною.

Схвильовано прозвучали святкові звернення до ювілярів ще двох столичних гостей, вихідців з Владиславки — керівника проекту "Міжнародна місія відновлення здоров'я" І.Ф. Шманенка та завідуючого відділом Українського Державного геологорозвідувального інституту, кандидата технічних наук І.В. Карпенка, який присвятив славній даті села свої вірші і пісні.

Дружніми оплесками зустріли присутні вітальний виступ сина нашого славного земляка, академіка Ф.Г. Кириченка — Василя Федоровича Кириченка з Одеси.

В народі недарма кажуть, що тільки те село, місто, як і держава в цілому, має майбутнє, коли шанують своє минуле і сьогодення. Вшанували владиславчани, згадавши добрим словом, колишнього голову виконкому сільської ради, нині покійного А.М. Бреуса, при якому село двічі ставало переможцем обласного конкурсу "Зразкове село".

Добру згадку залишив про себе А.В. Кривов ' яз, найстаріший голова сільської ради. Слова вдячності адресували учасники свята також колишнім керівникам села Л.А. Волошину, В.Т. Мостіпану і В.Л. Олексієнку. Їм були вручені пам'ятні подарунки.

Відзначили на святі і найстарших жителів села: Одарку Мусіївну Бреус, 1911 р.н. і фронтовика Павла Андрійовича Кириченка, 1914 р.н.

Серед пошанованих наймолодша жителька села — двомісячна Софійка з родини Попроцьких. Удостоєні цінних подарунків 15 жінок багатодітних матерів, серед яких Г.М. Мокрієнко з Гулів, яка народила і виростила 8 дітей. Приймали поздоровлення і подарунки батьки - чоловіки, які виховують самі по двоє дітей.

Нагороджено пам'ятними подарунками 20 активістів села, а також діти, які доглядають ювілейну клумбу. Одинадцять власників кращих дворів населених пунктів одержали таблички "Зразковий двір".

Голова районної організації Партії регіонів, голова координаційної ради по підтримці кандидата на пост Президента України В.Ф.Януковича С.І. Ховдун вручив власникам цих садиб також цінні подарунки.

Впродовж всієї багатогодинної культурної програми радували своїми задушевними піснями і запальними танцями ансамбль пісні і танцю "Чорнобривець". Дарували зворушливу пісню землякам учасники сільської художньої самодіяльності (художній керівник Ірина Карпенко, музичний керівник Олександр Лопата).

А потім були масові народні гуляння і святковий феєрверк. Село радісно відзначило свій славний ювілей. Воно впевнено дивиться в майбутнє. Хай же щастить кожній його родині на життєвому шляху.

М. ГУДЗЕНКО

   
<<<< Назад