НОВИНИ. #12.4  

Запитання - відповіді

Я хочу продати свій легковий автомобіль. Які податки необхідно сплатити при його продажу у 2004 році?

В.МУСІЄНКО. с.Росава

До складу загального місячного оподатковуваного доходу фізичної особи включають частину доходів від операцій з майном. Доход платника податку від продажу об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 13%.

Як виняток, при продажу легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного човна продавця звільняють від сплати податку з доходів, якщо він сплатить суму державного мита до бюджету до або під час такого продажу. Тобто при продажу вами автомобіля з оформленням договору купівліпродажу в державного нотаріуса за умови сплати державного мита податок з доходів за ставкою 13% платити не треба. Ставка державного мита за посвідчення до­говорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів становить 5% (крім відчуження дітям, одному з членів подружжя, батькам ставка становить 1%) суми договору, але не нижче дійсної вартості транспортних засобів.

 

Чи потрібно утримувати податок з доходів із одноразової допомоги при виході на пенсію та із вихідної допомоги при звільненні?

В.А.Пилипенко. м.Миронівка

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу з метою оподаткування податком із доходів із фізичних осіб включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку на підставі умов трудового або цивільноправового договору, крім тих, які зазначені в п. 4.3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб». Громадянам похилого віку у зв'язку з виходом на пенсію можуть виплачувати одноразову грошову виплату за рішенням трудового колективу за рахунок коштів підприємств. Але такі суми не записані у п. 4.3 Закону «Про доходи», тому вони є об'єктом обкладення податком з доходів. Не звільняють від оподаткування і вихідну допомогу, що виплачують у встановленому законом розмірі працівникові. Таким чином одноразову грошову виплату при виході на пенсію та вихідну допомогу при звільненні оподатковують за ставкою 13%.

 

Працівник нашого підприємства відпрацював неповний робочий місяць. Чи має він право на податкову соціальну пільгу в даному місяці?

ВАТ «МААЗ

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, отриманого платником податку, як заробітна плата протягом звітного податкового місяця, якщо його розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень (510 грн.). Пільгують тільки місячну зарплату незалежно від того, за скільки робочих днів її нарахували.

 

«Які внески треба відняти від зарплати перед утриманням податку з доходів?

Фермерське господарство с.Козин».

У разі нарахування доходів у вигляді заробітної плати об'єкт оподаткування визначається як нарахована сума, зменшена на суму збору до Пенсійного фонду України чи внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які справляються за рахунок найманої особи. Оскільки відповідно до загальнообов'язкового соціального страхування належить і пенсійне страхування, то з 1 січня 2004 року об'єкт оподаткування податком з доходів у вигляді зарплати взначається як нарахована сума, зменшена на суму пенсійних внесків, внесків до фонду з тимчасової втрати непрацездатності, внесків до фонду безробіття, а на остаточну суму нараховується 13% податку з доходів.

В.ДЕНЬГА, ГДПІ по громадських зв'язках

   
<<<< Назад