НОВИНИ. #2.2 >>>>>  

З користю для всієї громади

В нинішньому році Шандра відзначатиме 350-річчя від дня свого заснування. Святкуватимемо 19 вересня. Так що готуватися почали заздалегідь. Та я думаю, що свято, ювілей - це не лише вітання, подарунки, концерт, а значно більше. Все село повинне зустріти цей день оновленим і молодим, не дивлячись на свій поважний вік.
Ми живемо на землі і земля годує нас. Отже, порядок повинен бути найперше саме там. Сільська рада тримає цю справу під контролем. Наші активісти, депутати на чолі з Миколою Ларіоновичем Куделею перевірили стан полів СТОВ "Шандра", фермерських та одноосібних господарств. Сказати, що все там ладно, було б перебільшенням. Зокрема, окремі одноосібники допустили забур'янення. А так бути не повинно. Питання винесли на розгляд чергової сесії сільської ради і, кому слід, вказали, зобов"язавши навести порядок.
Далі - наші вулиці. Вимагають ремонту, а де й реконструкції. Та не на все є кошти. Поки що спромоглися лише на ямний ремонт. Та й це непогано. Оновлено вулиці Радянську і Комсомольську. Своєї черги чекають вулиці імені 50-річчя Жовтня та Трохименка.
Не менша проблема і вуличне освітлення. Раніше воно було. Залишилися електроопори. Треба лише перевірити і, можливо, замінити деякі ліхтарі. Передбачаю, що в немалу копійку це нам обійдеться. Та шандрівчани весь час нагадують, що без вуличного освітлення погано. Ігнорувати їхні пропозиції не маємо права. Зрештою, наші люди на це заслуговують не менше, ніж жителі столиці. Почнемо з вулиці Комсомольської, а далі буде видно.
Сьогодні кожне подвір'я чепуриться. Люди готуються до участі в конкурсі "Двір зразкового порядку". Це наш традиційний конкурс, підсумки якого підіб'ємо напередодні свята. Обов'язково будуть нагороди найохайнішим господарям.
Нарешті вирішили навести порядок і в нашому кар'єрі, звідки пісок та глину беруть не лише шандрівчани, а й вся околиця. Навіть з Києва приїздять. І все задарма. Питання теж стало предметом обговорення на останній сесії. Вирішили, що шандрівчани і далі братимуть глину та пісок безплатно. Підприємства та установи, що є на території села — на умовах спонсорської допомоги. А от всі інші лише з дозволу сільської ради і обов'язково за плату.
Найболючішою залишається проблема газифікації села. Про те, щоб роботи ці розпочалися, турбувалися самі шандрівчани, керівники району, депутати. Тому сподіваємося, що в цьому році вони таки розпочнуться. А саме, підведення до села магістрального газопроводу.
Дуже приємно, що ми постійно знаходимо спільну мову з СТОВ "Шандра", зокрема з його директором Олександром Петровичем Суходольським. Товариство свого часу заборгувало нам чималі суми по прибутковому податку за земельні паї та по зарплаті працівникам СТОВ. На сьогоднішній день значний відсоток цих грошей вже перераховано. Тому виконання бюджету по доходах за п"ять місяців становить 250%.
А ще товариство взялося за будівництво огорожі на сільському цвинтарі - і своїми силами, і своїм коштом. Думаю, надалі наша співпраця ставатиме ще тіснішою, що, безперечно, дасть свій позитивний результат для усієї сільської громади.

С. ШЕВЧЕНКО, сільський голова, с. Шандра. 22.06.2004

 

   
<<<< Назад