<<<<< ШАНДРА. Село відзначило ювілей >>>>> # 7
Інші статті про село - 1 2 3 4 5 6 7

Село відзначило ювілей

 

350 років минуло відтоді, як в історичних документах вперше з'являється згадка про Шандру – мальовниче село, що розкинулося по обох берегах тихоплинної Шевелухи, густо порослих високою зеленою травою з білим квітом – шандрою. Отож і село так назвали – Шандра.

Спочатку це був захисний рубіж у складі Вінницького полку на шляху нападників. А далі все більше людей тут селилося. Ростили хліб і дітей, плекали сади, славлячи шандрівську землю на всю округу.

Вулиця новітної Шандри

Не обійшли це ошатне село колективізація, голодомор, репресії. Більше шестисот шандрівчан пішли з життя голодною смертю, 30 сімей експропрійовано. Багато з них виселено до Сибіру і в райони Крайньої Півночі.

А в роки Великої Вітчизняної війни шандрівчани захищали рідну землю на усіх фронтах. 84 відзначені високими урядовими нагородами, 163 не повернулися з боїв.

Наприкінці 80-х колгосп ім. Шевченка нагороджено Дипломом ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ, вручено перехідний Червоний Прапор, занесено на республіканську Дошку Пошани.

За цими і наступними успіхами – імена людей. Керівників і рядових працівників, орденоносців, і тих, котрі не удостоєні високих відзнак, але трудилися усе життя на совість. Їм, людям трудової звитяги, співали пісні та промовляли найтепліші слова вдячності за сумління та невтомність, підносили квіти і подарунки. А їхні імена на все село лунали з гучномовця у день свята 350-річного ювілею Шандри.

Збираючи матеріали для експедиції і працюючи за напрямом “Мальовнича Україна” експедиційний загін 7-8 класів зробив значне поповнення до експозиції музею історії села Шандра. Тісна співпраця з директором музею села Шандра Редьком Іваном Федоровичем, вчителем історії Токарчуком Леонідом Олександровичем, вчителем біології Ємець Тетяною Іванівною допомогла членам експедиції збагатити свій внутрішній духовний світ, дізнатись багато нового, цікавого, повчального про історію свого села, своєї школи, церкви, музею.

Дивовижність сучасного будівництва і майже первісної природи

Протягом року жителі села та учні місцевої школи підготували та взяли участь у ряді різноманітних виставок, конкурсів, презентацій присвячених дню народження свого рідного села. Було проведено виставки робіт народних умільців (вишиванки, вироби з дерева та лози, солодощі), виставки композицій з фруктів та овочів, квітів; конкурси малюнків, прози та поезії. Було вшановано найстаріших жителів села Шандра, які в свою чергу привітали наймолодших шандрівчан, що народилися цього року.

>>>>>

   
<<<< Назад