Маслівка. Історія >>>>> # 9
Інші статті про село - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Завдяки невтомній праці трудящих села, очолених партійною організацією, яка на 1947 рік становила 17 чоловік, неухильно зміцнювалася техніко-економічна база артілі, невпинно підносився рівень колгоспного виробництва. На кінець 1948 року колгосп в основному досяг довоєнного рівня виробництва сільськогосподарської продукції.

Розвивалися допоміжні галузі господарства. У 1950 році в артілі було створено пасіку, закладено парники, на той час господарство мало нафтовий двигун, крупорушку, столярню, 2 кузні. Спорудили цегельний завод.

Самовідданою працею трудівники Маслівки вже у 1955 році вивели свій колгосп у число передових артілей району. Зростала матеріально-технічна база господарства. Збільшився машинний парк артілі, широко впроваджувалась механізація трудомістких процесів на тваринницьких фермах.

Зросла врожайність сільськогосподарських культур — на 1955 рік в середньому зібрали зернових по 29,3 цент з га, цукрових буряків — по 240 центнерів.

Керівництво артілі наполегливо боролося за здійснення рішень Пленумів ЦК КПРС щодо розвитку тваринництва, поліпшення культури рільництва, піднесення матеріальної зацікавленості трудящих у результатах своєї праці. Широко розгорнулось будівництво. Вже на 1957 рік у колгоспі було 2 конюшні, 4 корівники, З телятники, 3 свинарники, 2 птахоферми, 4 зерносховища, овочесховище та критий тік. 1958 року колгосп демонстрував свої трудові досягнення на Всесоюзній сільськогосподарській виставці.

Неухильно підвищується врожайність основних сільськогосподарських культур. На 1969 рік колгосп зібрав по 30,4 цент зернових культур, причому озима пшениця дала по 35 цент з га, цукрових буряків — по 380 цент. До 1530 голів зросло й поголів'я великої рогатої худоби. Того року колгосп виробив на 100 га сільськогосподарських угідь по 133 цент м'яса і 687 цент молока, тобто в 10 разів більше, ніж у 1954 році. Ще в 1963 році було повністю завершено електрифікацію всіх колгоспних приміщень. Зведено спеціальний механізований кормоцех для великої рогатої худоби. На 1970 рік артіль ім. XXII з'їзду КПРС мала 2324 га сільськогосподарських угідь, з них орної землі — 2093 га. У колгоспі працюють 51 трактор, 20 комбайнів, 24 вантажні автомашини, діє зрошувальна система.

З року в рік зростають прибутки колгоспу: на 1969 рік вони досягли 1,5 млн. крб. Кожного дня від реалізації всіх видів продукції до каси колгоспу-мільйонера надходить в середньому 4200 крб. Вагомою стала оплата колгоспного людино-дня; вона становить 4 крб. 36 копійок.

Та найбільше багатство Маслівки - це самі люди, чиїми руками кується трудова слава колгоспу; множаться його громадські здобутки. У селі щиро поважають і глибоко шанують трудові хліборобські династії Кашлюків, Дячуків, Гайворонських та багатьох інших.

Самовіддана праця жителів села принесла їм заслужену славу і визнання; 24 трудівники артілі удостоєні високих урядових нагород. Це, зокрема, головний агроном комуніст П.В.Борисенко, удостоєний ордена Леніна та ордена Жовтневої Революції. В 1970 році П.В.Борисенку присвоєно звання заслуженого агронома

Української РСР. Двома орденами Трудового Червоного Прапора та орденом «Знак Пошани» нагороджено тракториста І.М.Гапашока, бригаді якого присвоєно звання бригади високої культури землеробства. Орденом Леніна нагороджена доярка Є. С. Карасюк. За багаторічну самовіддану працю звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно голові колгоспу В.І.Батурі.

У великих звершеннях трудівників Маслівки яскраво проявилася наполеглива повсякденна організаторська й виховна робота партійної організації колгоспу, яка на 1970 рік об'єднувала 65 комуністів. Переважна більшість членів КПРС працює на відповідальних ділянках господарства, своїм особистим прикладом запалюючи трудящих села на нові трудові звершення.

>>>>>

   
<<<< Назад